SIK SORULAN SORULAR

Firmamıza genel olarak sorulan web sitesi, web tasarımı, domain, hosting, google reklamları, grafik tasarım işlemleri gibi konularda kafa karışıklığına sebep olan birçok soruya cevap bulabilirsiniz.


Web sitelerinde burada belirtilen suçlar dışındaki suçlar için(dolandırıcılık da dahil olmak üzere) yer sağlayıcıların herhangi bir yasal yaptırım gücü bulunmamakta olup, bir web sitesinde yasa dışı faaliyet gösterildiğine hem karar verecek hem de yaptırım uygulayacak mercii yer sağlayıcılar olmamaktadır. Bu tip konularda web sitesinin sahibine yönelik yasal işlemler başlatılabilmesi için savcılığa başvurulması gerekmektedir.

Bulunduğunuz bölgeye göre, alan adınızın aktif olması 24-48 saate kadar zaman alabilmektedir, bu durumun bizimle bir ilgisi bulunmamaktadır.

Alan Adımın Süresi Bitti, Yenileyebilir Miyim ?

Süresi biten alan adları, süre bitiminden itibaren 30 gün içinde normal ücretiyle yenilenebilmektedir. Bu 30 günün sonrasında, alan adı bir 30 günlük daha kurtarma periyoduna girer ve bu süre içerisinde alan adı 10 katı gibi bir ücretle yenilenebilmektedir(böyle bir durumda gerekli tutar hesaplanarak müşterilerimize bildirilmektedir). Bu süre de sona erdiğinde, alan adı yaklaşık 3 hafta süren bir silinme periyoduna girer ve silinme periyodundaki alan adları yenilenemez, tekrar alınması için silinmesini beklemek ve silindikten sonra yeniden almak gerekir.

 

Bizden almış olduğunuz .tk haricindeki bütün alan adları, firmamız bünyesinde sizin adınıza kayıt edilir.